avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 233 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, conform Codului civil exista posibiliatea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, conform Codului civil exista posibiliatea de a avea ...

Buna ziua, conform Codului civil exista posibiliatea de a avea doua sau mai multe accese intr-o proprietate privata ( casa familiara ) ?? . Daca nu, rog mentionarea actului care reglementeaza acesta posibilitate.
Cel mai recent răspuns: HABINA EVA MARIA , utilizator 19:39, 14 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Accese = intrări? Puteți avea câte vreți, câtă vreme sunt figurate în schița cadastrală intabulată
MULTUMESC !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Întăbulare - de ce este nevoie de o măsurare repetată a terenului Ruzena Ruzena Vă rog dacă se poate să ajutați să înțeleg următoarea situație: Mama a decedat in 2006, suntem 2 moștenitori ai casei și terenului. Mama ... (vezi toată discuția)
Actiune in constatare nmarianus nmarianus buna ziua, am o mare problema si as avea rugamintea sa ma ajutati de curand m-am apucat sa fac cadastrul casei pentru a putea face act de vanzare ... (vezi toată discuția)
Dreptul la servitute g80 g80 AM O CASA LA TARA CU O SUPRAFATA DE TEREN DE 2000 MP DIN CARE EU PE ACTE AM DOAR 1000MP IAR CELALTI 1000MP APARTIN ALTTCUIVA.IAM CREAT ACCES LA TEREN PE LANGA ... (vezi toată discuția)