Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot face dovada ca o persoana fara discernamant , ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot face dovada ca o persoana fara discernamant , care are ...

Cum pot face dovada ca o persoana fara discernamant , care are curator nu are capacitate de munca din punct de vedere mintal ? Care este institutia ce face constatarea si emite documentul corespunzator ? Multumesc.
Institutul de Medicină Legală