Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua Din nou Ioan Oana. Va rog avem o alta ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua Din nou Ioan Oana. Va rog avem o alta problema.presedintele ...

Bună ziua Din nou Ioan Oana. Va rog avem o alta problema.presedintele și firma de administratie au dat demisia.
Prima întrebare președintele de.msionar trebuie sa își încheie mandatul( rezolvând toate facturile asociatiei) în termen de câte zile?
A 2-a întrebare AG poate numi pe cineva din asociatie ca administrator pana cand acesta isi incheie cursul aferent și obține actele de la primărie? .Multumesc anticipat seara buna
Pentru completa si corecta dv informare studiati disp L nr 196/2017 care guverneaza infiintarea,organizarea si functionarea asociatioilor de proprietari
Nu exista dispozitie expresa care sa oblige presedintele de asociatie sa isi parcurga intreg mandatul-sunt situatii speciale,deces,boala cand exercitarea atributiilor de presedinte de asociatie se intrerup din motive mai mult sau mai putin dependente de vointa persoanei
Pentru continuitatea activitatii administrative a asociatiei de proprietari se poate accepta ca provizoriu activitatea sa fie exercitata de persoana care urmeaza curs de specializare asigurat de primaria teritoriala
In aceasta situatie ar trebui executat un raport de activitate al ex administratorului de catre cenzorul/comisia de cenzori a asociatie de proprietari