Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proprietara apartamentului inchiriat a luat la ea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proprietara apartamentului inchiriat a luat la ea acasa microundele cumparat de mine nou, caci cel vechi s-a stricat

Am cumparat un microunde nou pentru ca cel din apartamentul inchiriat s-a stricat, I-ar proprietara la luat la ea spunand ca nu mi l da ca poate il stric si pe acesta.

I am spus ca eu am inchiriat un apartament utilat cu microunde printre altele dar ea ca nu, ea are dreptate, a zis ca ea e buna la suflet si mi ramane mie cel vechi. ( Daca plec pierd garantia conform contract..)
Andrei20M00, utilizator
Poate era stricat dinainte
Cu ce drept a intrat în casa (proprietarul) daca casa este închiriată nu are dreptul să intre,doar cu aprobarea chiriașului
A venit dupa chirie si l a luat
Nu contează,după lege asta ar fi furt,când o persoană închiriază cel care a închiriat e proprietarul până la încetarea contractului de închiriere

Andrei20M00 a scris:

A venit dupa chirie si l a luat