Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... În ce condiții (legale)patronul iti poate ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

În ce condiții (legale)patronul iti poate perchizitiona masina,masina ...

În ce condiții (legale)patronul iti poate perchizitiona masina,masina fiind parcata pe domeniu public (parcare cu plata)
Va mulțumesc!!
Masina este a ta sau a societatii?
Pentru raspuns la obiect sunt necesare detalii
Despre ce masina este vorba proprietate privata sau apartine patronului/persoanei juridice ?
Daca este bunul mobil proprietatea dv patronul nu detine autoritatea si competenta sa dispuna ,sa efectueze perchezitia acestuia
Institutia perchizitiei este atributul autoritatilr/reprezentantilor statu;ui-cu respectarea dispozitiilor in vigoare
Este masina mea personala

Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu are voie sa va perchezitioneze masina.