Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La 65 ani cu cotizatie de 25 ani, ce pensie voi avea?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La 65 ani cu cotizatie de 25 ani, ce pensie voi avea?

La varsta de 65 ani cu cotizatie timp de 25 ani, ce pensie mi se cuvine?
Cine să vă calculeze pe avocatnet? Cel mai bine, vă duceți la Casa de pensii să vă facă un calcul...
Valoarea pensiei este in functie de castigul dvs. din fiecare luna , a fiecarui an din cei 25 ani , deci , dupa datele pe care le-ati postat , nimeni nu va poate raspunde . Casa de Pensii de care apartineti va va face calculul numai in momentul in care veti depune cererea de pensionare ( si , daca aveti varsta de 65 ani , puteti solicita pensia de limita de varsta ) . In scop informativ , casele de pensii NU fac aceste calcule .