Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Doresc recomandări de avocați pentru divorț în ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Doresc recomandări de avocați pentru divorț în ...

Bună ziua,

Doresc recomandări de avocați pentru divorț în București. Se pare ca va fi un proces îndelungat și complicat.

Soțul dorește să ceară daune morale din motivul că nu mi-aș fi îndeplinit datoriile de soție și că nu aș fi contribuit financiar. Încearcă să mă forțeze să părăsesc domiciliul conjugal si sa ii înapoiez sumele cu care a contribuit la diverse lucruri și pe care la vremea respectivă spunea ca sunt cadou. De asemenea, doresc să lupt pentru custodia animalelor de companie.

Multe dintre lucrurile pe care mi le zice, am impresia că sunt spuse pentru a băga frica în mine și a reușit. Am nevoie de un avocat cu experiență în cazuri similare si care sa ma sfătuiască cum sa procedez de acum înainte.

Mulțumesc anticipat!
SerenaA, utilizator
Dna anumiți barbati spun multe lucruri la supărare, pt a pune presiune pe partenere/soții, amenințări de genul nu o sa mai vezi copii etc.Pana nu.o sa primiți cererea de chemare în judecata și o sa analizați împreună cu un av solicitările reclamantului sunt simple. ,,amenintari"Hartia suporta multe dar pana a avea câștig de cauza e cale lunga..,,Custodia"cateilor nu e reglementata nicăieri asa ca aici soluția este discutabila..
[ link extern ]

De asemenea, doresc să lupt pentru custodia animalelor de companie.
gi-jane2, moderator