Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Pe data de 27 februarie mi s-a blocat contul de card ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Pe data de 27 februarie mi s-a blocat contul de card pentru salariu ...

Pe data de 27 februarie mi s-a blocat contul de card pentru salariu de către o bancă. Am fost la o sucursală a băncii,unde mi s-a explicat că lor nu le apare. Am sunat la numărul de telefon de contact la care ,la fel mi s-a răspuns că nu le apare blocat. Am trimis email și ,surpriza mi s-a spus că se va analiza în maxim 7 zile dar nici acum nu s-a rezolvat. Menționez că am cardul cu circa 1000 de lei pe el pe care nu-i pot folosi și toți din bancă dă din umeri. Ce pot face ? Mulțumesc mult anticipat. Este vorba de Raiffeisen bank. Mai adaug că ,nu am absolut nici o poprire de nicăieri.
mihaiclaudiugabriel, utilizator
Bănuiesc ca, absolut nici un avocat nu poate răspunde la aceasta speța. Legile,, e grele". Scuze dar...

mihaiclaudiugabriel a scris:

Pe data de 27 februarie mi s-a blocat contul de card pentru salariu de către o bancă. Am fost la o sucursală a băncii,unde mi s-a explicat că lor nu le apare. Am sunat la numărul de telefon de contact la care ,la fel mi s-a răspuns că nu le apare blocat. Am trimis email și ,surpriza mi s-a spus că se va analiza în maxim 7 zile dar nici acum nu s-a rezolvat. Menționez că am cardul cu circa 1000 de lei pe el pe care nu-i pot folosi și toți din bancă dă din umeri. Ce pot face ? Mulțumesc mult anticipat. Este vorba de Raiffeisen bank. Mai adaug că ,nu am absolut nici o poprire de nicăieri.