Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, rog sa ma lamureasca cineva in legatura cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, rog sa ma lamureasca cineva in legatura cu decontarea ...

Buna ziua, rog sa ma lamureasca cineva in legatura cu decontarea navetei pentru personalul nedidactic din invatamant , conform art. 53, alin 1 ,din contractul colectiv de munca publicat in Monitorul oficial, care spune ca personalului din invatamant li se deconteaza naveta si nu explica care personal, didactic sau celelalte . iar in art 35 la drepturi se arata ca pentru cadrele didactice. Multumesc.
Se aplica atat pentru personalul didactic, cat si pentru cel nedidactic. ... ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus, adică unde legea (norma juridică) nu distinge, nici interpretul nu trebuie să distingă.