Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! 1. Cum pot beneficia de concediu medical ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! 1. Cum pot beneficia de concediu medical pentru PFA? ...

Buna ziua!

1. Cum pot beneficia de concediu medical pentru PFA?

2. De exemplu , un instalator cu PFA , presteaza o lucrare la un client . Greseste ceva si inunda vecinul si ii strica anumite bunuri cu o valoare mai mare . Exista vreun tip de asigurare in astfel de cazuri? Ca poate PFA nu are bani sa ii achite daunele .

Multumesc.
1. Cum pot beneficia de concediu medical pentru PFA?
Numai daca incheie un contract de asigurare pentru concedii și indemnizații de asigurări sociale de sănătate cu Casa de Sanatate publica.

2. De exemplu , un instalator cu PFA , presteaza o lucrare la un client . Greseste ceva si inunda vecinul si ii strica anumite bunuri cu o valoare mai mare . Exista vreun tip de asigurare in astfel de cazuri? Ca poate PFA nu are bani sa ii achite daunele .

Nu exista astfel de asigurari ..