Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , Va deranjez cu o întrebare , după 1 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , Va deranjez cu o întrebare , după 1 septembrie ...

Buna ziua ,
Va deranjez cu o întrebare , după 1 septembrie conform noii legi a pensiilor se mai poate corela pensia cu salariul?
Menționez că sunt pensionar de drept ieșit la limita de vârstă de la privat , de unde am beneficiat de reducere de 13 ani lucrând în condițiile speciale.
Vreau sa particip la un concurs de angajare la un spital și acolo mi sa spus că din septembrie ar trebui sa renunț la pensie daca as vrea sa lucrez la ei .
Va mulțumesc.
Vreau sa particip la un concurs de a
V-au spus minciuni ..puteti cumula pensia cu salariul .
Va mulțumesc pentru răspunsul dumneavoastră, acum sincer nu știu ce să m.ai cred pentru că un avocat in dreptul muncii mi a zis că nu am voie , pensia nu se m.ai poate cumula cu salariul.
Cu respect.
Probabil era avocat in alt drept ...:))