Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua . Momentan sunt în indemnizatie creștere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua . Momentan sunt în indemnizatie creștere copil , ...

Bună ziua . Momentan sunt în indemnizatie creștere copil , pe când primul bebe face 2 ani urmeaza sa nasc din nou . Practic voi întra din unu într-altul. Din ce am înțeles va trebui sa depun la dosar o noua suspendare a contractului de munca , dacă angajatorul nu vrea sa îmi dea aceasta decizie de suspendare eu ce pot sa fac? Mulțumesc mult
1. Angajatorul are obligația de a aproba concediul pentru creșterea copilului.

2. Puteti depune o sesizare la AJPIS - Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială