Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Un tinar de 20 de ani a fost condamnat la 1 an de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Un tinar de 20 de ani a fost condamnat la 1 an de inchisoare ...

Un tinar de 20 de ani a fost condamnat la 1 an de inchisoare cu suspendare pentru conducerea unui autovehicul sub influenta drogurilor.
Nu a fost implicat in eveniment rutier iar in continutul hotararii de condamnare nu se specifica nimic despre permisul de conducere, Este anulat , sau suspendat , in momentul de fata fiind retinut de organele de politie de la data inregistrarii infractiunii ?
Permisul de conducere se anuleaza.