Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bunica mi a lăsat prin testament casa și câteva ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bunica mi a lăsat prin testament casa și câteva terenuri dar ...

Bunica mi a lăsat prin testament casa și câteva terenuri dar la momentul întocmirii testamentului nu era făcută succesiunea după bunic(decedat în urma cu 7 ani ).Mai are vreo valoare testamentul.
Are valoare pentru partea ei de mostenire dupa ce se deschide succesiunea dupa bunic si daca nu se incalca drepturile altor mostenitori rezervatari . Consultati un avocat .