Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, Referitor la decizia de pensionare, am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, Referitor la decizia de pensionare, am depus cartea ...

Bună ziua,
Referitor la decizia de pensionare, am depus cartea de muncă în data de 9 octombrie 2023 și am primit decizia în 06 martie 2024, după părerea mea suficient timp pentru a completa corect buletinul de calcul, dar se pare că am ghinion în această privință.

Am constatat cu stupoare că NU SUNT înregistrate în buletinul de calcul următoarele perioade:
1. 03 August 1978 până la 14 Septembrie 1979
2. 01 Octombrie 1979 până la 01 Septembrie 1984 (facultate)
3. 17 Septembrie 1984 până la 01 Ianuarie 1988
4. 01 Martie 1995 până la 15 iunie 1999

Am depus în data de 21 Martie 2024 la casa de pensii o solicitare de revizuire decizie, cu un nou termen de 45 de zile.
Rugămintea mea este să mă lămuriți referitor la termenul acela de 45 zile trecut în decizia incorectă unde sunt obligată să depun contestație la instanța judecătorească competentă.

Acesta va fi întrerupt de cele 45 de zile obținute ca urmare a solicitării de revizuire a deciziei?

În speranța că îmi veți răspunde la această postare, vă mulțumesc anticipat.
Cu stimă,
Teodora Nenciu
teodora.nenciu, utilizator
Nu va fi intrerupt acel termen ..
Veti putea contesta urmatoarea decizie de admitere/respingere,sau nota informativa ce veti primi in urma cererii adresate casei locale.