Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Angajatorul dorește să acopere ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Angajatorul dorește să acopere contravaloarea serviciilor ...

Bună ziua!
Angajatorul dorește să acopere contravaloarea serviciilor turistice şi/sau de tratament, inclusiv transportul, pe perioada concediului, pentru angajaţii proprii şi membrii de familie ai acestora, cf. prevederilor legale. Dacă angajatul are concediul fracționat ( în două luni diferite) poate angajatorul să acopere contravaloarea serviciilor ptr ambele concedii ( respectând plafoanele impuse de lege). Aducerea documentelor justificative este obligatorie ? Mulțumesc anticipat!
Depinde de reglementarile de la nivel de angajator , ccm aplicabil sau regulament intern.