Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Zona din jurul blocului! Dețin apartament proprietate ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Zona din jurul blocului! Dețin apartament proprietate pe care ...

Zona din jurul blocului! Dețin apartament proprietate pe care plătesc impozit plus cota parte impozit pe teren.Terenul din jurul blocului este al primăriei ptr că dacă era al meu plăteam și pe asta impozit .Daca este al primăriei, de ce plătesc eu intretinerea lui și tunsul gardului? Mulțumesc
Intrebati la asociatie, in baza carui act normativ faceti dvs., proprietarii, plata pentru intretinerea respectivului spatiu. Ar putea fi vorba de o hotarare de consiliu local, in anumite conditii acceptate de asociatiile de proprietari.
Poate o hotărâre, indiferent de cine luată, sa fie superioara dreptului de proprietate?
Cui ați plătit pentru întreținerea terenului din jurul blocului și tunsul gardului? Asociației de proprietari, Primăriei?
Nu știu cui plătește administratorul, costul apare în cheltuielile comune lunare
Solicitați-i documentul in baza căruia a făcut plata... Aveți acest drept!