Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Revenire de la pensie de urmas la pensie pentru limita ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Revenire de la pensie de urmas la pensie pentru limita de varsta

Buna ziua!
Va rog sa ma indrumati in legatura cu urmatoarea situatie:
- mama mea a iesit la pensie pentru limita de varsta si, dupa decesul tatului meu (fost militar M.Ap. N.), a optat pentru pensia de urmas;
- este posibil sa se revina la pensia pentru limita de varsta (din sistemul public de pensii CNPP)?
Multumesc!
giocont, utilizator
Poate trece oricand doreste inapoi de la pensia de urmas, la pensia proprie.
Va multumesc!