Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Plata amenda de circulatie la jumatate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Plata amenda de circulatie la jumatate

Buna ziua,
Am primit o amenda de circulatie. In PV scrie ca am primit 4 puncte de amenda X 165 lei=660 lei, dar mai apare o coloana cu mentiunea jumatate din minimul prevazut de lege 330 lei.
Eu cat trebuie sa platesc: 330 de lei in termen de 15 zile de la data PV-ului?

Da 330, jumătate din amenda aplicata, în 15 zile