Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Buna ziua, intr un proces de malpraxis trebuie sa pun ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Buna ziua, intr un proces de malpraxis trebuie sa pun 5 intrebari ...

Buna ziua, intr un proces de malpraxis trebuie sa pun 5 intrebari unui doctor expert ales de instanta, in contextul urmator: sotia mea a murit in spital internata de urgenta cu pericardita trebuia operata, dar nu s a intervenit si nici nu a avut asistenta din partea doctorului care trebuia sa o opereze. as vrea, daca ma poate ajuta cineva cu intrebarile care as putea sa le adresez medicului expert? Multumesc!
Mihai1001, utilizator
1. La cat timp de la internarea de urgenta trebuie sa fie evaluat si apoi operat un pacient cu pericardita pentru a-i salva viata?
2. Care sunt analizele care i se fac unui pacient cu pericardita pentru a i se stabili corect diagnosticul si pentru a se interveni de urgenta?
3. Care sunt criteriile in baza carora se prioritizeaza acordarea consultatiei de urgenta majora?
ContabilGB, utilizator
Multumesc!