Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara .Am cumpărat un apartament care a fost ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara .Am cumpărat un apartament care a fost ipotecat ...

Bună seara .Am cumpărat un apartament care a fost ipotecat .cum pot radia ipoteca contractului în care sunt proprietar deplin
Manuela Rășină, administrator
Buna ziua,
Creditorul ipotecar este cel care va initia procedura de radiere in momentul stingerii creantei prin incheierea unei declaratii notariale autentice ce se va comunica Biroului de carte funciara

Manuela Rășină, administrator
radierea o dispune instanta , insa pana sa apelati la instanta, ca sa nu apelati degeaba, cine a pus ipoteca si pt ce ?