avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara .Am cumpărat un apartament care a fost ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara .Am cumpărat un apartament care a fost ipotecat ...

Bună seara .Am cumpărat un apartament care a fost ipotecat .cum pot radia ipoteca contractului în care sunt proprietar deplin
Ultima modificare: Joi, 28 Martie 2024
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:52, 28 Martie 2024
Buna ziua,
Creditorul ipotecar este cel care va initia procedura de radiere in momentul stingerii creantei prin incheierea unei declaratii notariale autentice ce se va comunica Biroului de carte funciara

Ultima modificare: Joi, 28 Martie 2024
Manuela Rășină, administrator
radierea o dispune instanta , insa pana sa apelati la instanta, ca sa nu apelati degeaba, cine a pus ipoteca si pt ce ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere ipoteca Mihai Pop Mihai Pop Buna ziua! Cine depunea la OCPI cererea pentru radierea ipoteci? Banca sau persoana in cauza? Este vorba de un apartament cumparat prin Prima Casa ( achitat ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare cumparare Lumiz Lumiz La semnarea contractului de vanzare cumparare a unui apartament ipotecat extrasul din xartea funciara trebuie sa fie fara obligatii. Mentionez ca am semnat un ... (vezi toată discuția)
Urgent -cumparare apartament gajat mARA_Mara mARA_Mara Buna seara! Cum as putea cumpara un apartament gajat i siguranta fara a avea ulterior probleme? Multumesc frumos! (vezi toată discuția)