Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Renunțarea la a fi platitor de tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Renunțarea la a fi platitor de tva

Buna ziua,
va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema. O firma nou infiintata, fara activitate pana in prezent, s-a declarat din greseala, la infiintare, platitoare de TVA. In ce masura isi poate schimba optiunea initiala astfel incat sa devina neplatitor de tva? Va multumesc anticipat pentru raspuns.
george-neagu, moderator
poate solicita iesirea de la TVA oricand in timpul anului fara probleme prin depunerea Declaratiei 700 la ANAF.