Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua!Pot sa vând o casa unui nepot care nu este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua!Pot sa vând o casa unui nepot care nu este major,are ...

Buna ziua!Pot sa vând o casa unui nepot care nu este major,are 13 ani.Multumesc anticipat!

Da, daca cineva ii doneaza banii necesari cumpararii bunului iar instanta de tutela autorizeaza incheierea contractului de vanzare de catre reprezentantul legal/tutore in numele copilului.