Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Ce daune pot cere de la emag? pe scurt ; Am comandat ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Ce daune pot cere de la emag? pe scurt ; Am comandat cu ocazia ...

Ce daune pot cere de la emag?
pe scurt ;
Am comandat cu ocazia unei promotii,niste produse care nu au livrate.
Dupa ce i-am reclamat la ANPC,au transmis,dupa o luna de la data platii,ca produsele nu se mai afla in cadrul emag,trimitandu-mi banii !!!!
Dacă v-au returnat banii plătiți de dumneavoastră, nu mai aveți ce daune să cereți.

Dreptul la justiție îl aveți garantat, dar nu vă poate spune nimeni dacă veți obține ceva, sau veți pierde procesul.
puteti incerca, daca dovediti si evaluati prejudiciile, altele decat sumele platite si care v-au fost inapoiate. personal ma indoiesc de succesul unui astfel de demers.
adriandimitriu, utilizator
nu cumva este publicitate mincinoasa ,pedepsita prin lege
Nu cred. Dacă este, trebuie dovedit. De regulă promoțiile sint extrem de limitate

profudecondus a scris:

nu cumva este publicitate mincinoasa ,pedepsita prin lege