avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 344 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Ce daune pot cere de la emag? pe scurt ; Am comandat ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Ce daune pot cere de la emag? pe scurt ; Am comandat cu ocazia ...

Ce daune pot cere de la emag?
pe scurt ;
Am comandat cu ocazia unei promotii,niste produse care nu au livrate.
Dupa ce i-am reclamat la ANPC,au transmis,dupa o luna de la data platii,ca produsele nu se mai afla in cadrul emag,trimitandu-mi banii !!!!
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 17:14, 29 Martie 2024
Dacă v-au returnat banii plătiți de dumneavoastră, nu mai aveți ce daune să cereți.

Dreptul la justiție îl aveți garantat, dar nu vă poate spune nimeni dacă veți obține ceva, sau veți pierde procesul.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
puteti incerca, daca dovediti si evaluati prejudiciile, altele decat sumele platite si care v-au fost inapoiate. personal ma indoiesc de succesul unui astfel de demers.
Ultima modificare: Joi, 28 Martie 2024
adriandimitriu, utilizator
nu cumva este publicitate mincinoasa ,pedepsita prin lege
Nu cred. Dacă este, trebuie dovedit. De regulă promoțiile sint extrem de limitate

profudecondus a scris:

nu cumva este publicitate mincinoasa ,pedepsita prin lege

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Emag imi opresc 1000 lei din retur sorin.dima sorin.dima Salut. Pe 6 decembrie 2016 cand am comandat de la emag un televizor sony bravia pe care am platit 4000 de lei. La momentul respectiv aveau o promotie prin ... (vezi toată discuția)
Am o problema cu un credit prin tbi pentru comanda emag. am urmat ... Vasiletarain Vasiletarain Am o problema cu un credit prin tbi pentru comanda emag. Am urmat pasii pentru finantare, comanda a fost plasata si am si primit o. Dupa cateva zile am primit ... (vezi toată discuția)