Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Îi pot cere vecinului sa taie un nuc aflat la 50 cm ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Îi pot cere vecinului sa taie un nuc aflat la 50 cm de gard? ...

Îi pot cere vecinului sa taie un nuc aflat la 50 cm de gard?
Vecinul are nevoie de aprobări? Unde se poate adresa?
Puteti face asta dar depinde si daca dumnealui vrea...
Daca vrea... ii trebuie cel putin un drum lla primarie si unul la Directia agricola ( parca asa se scheama...) pentru aprobare, nucul fiind o specie protejata de lege si nu se taie cand vrei.
Gasiti aici detalii despre taierea unui nuc
[ link extern ]
Nu-l poate taia fara aprobare de la autoritati.