avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua doresc ajutor. am următoarea problema in ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua doresc ajutor. am următoarea problema in asociația ...

buna ziua doresc ajutor.
am următoarea problema in asociația de proprietari:
-președintele nu poate sa mențină funcția conform legii(raspuns primărie);
- administratorul nu are atestat;
- asociația nu mai are cenzor.
eu doresc sa ii dau in judecata ce proceduri trebuie sa întemeiez si daca cunoașteți un avocat vă rog sa mă ajutați
de la primărie am primit un răspuns in care sa cer in instanța nulitatea președintelui de asociație.
Cel mai recent răspuns: ionescupopescu , utilizator 19:15, 29 Martie 2024
Regulamentul forumului nu permite reclama astfel ca nu putem sa va recomandam persoana specializata
Puteti sa faceti solicitare oficiala la baroul local de avocati sau sa parcurgeti tabloul consultantilor de pe forum si daca gasiti persoana specializata ,o puteti contacta prin mesagerie privata
Este foarte dificial sa demarati actiune in instanta care va asigura efort,stres dar nu va garanteaza solutie favorabila
Nu va hazardati sa demarati actiune impotriva persoanei care exercita fara drept legal responsabilitatea de administrator imobile,deoarece veti primi solutie defavorabila dv
Pentru corecta si completa dv informare,anterior oricarui demers studiati responsabil disp L nr 196/2018
Succes !
nu doresc sa schimb administratorul si președintele acre nu are apartament in bloc si a fost ales de comitetul executiv nu de asociație

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! pentru neachitarea drepturilor banesti stipulate intr-un ... ficiu_elena ficiu_elena Buna ziua! Pentru neachitarea drepturilor banesti stipulate intr-un contract de mandat incheiat cu o asociatie de proprietari unde trebuie sa ma adresez ... (vezi toată discuția)
Administrator de bloc corupt. care sunt pașii pe care trebuie să-i facem pentru a scăpa de el? anaililenache anaililenache Administratorul nostru de bloc a făcut multe ilegalități: 1.și-a mărit indemnizația fără a avea acordul proprietarilor,exagerează cu metrii de apă ... (vezi toată discuția)
Avocat specializat probleme asociatii proprietari Legis_11 Legis_11 Buna ziua, Poate cineva sa-mi faca o recomandare pt. un avocat bun specializat pe actiuni in instanta ref. la probleme legate de asociatiile de proprietari? ... (vezi toată discuția)