Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... buna ziua doresc ajutor. am următoarea problema in ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

buna ziua doresc ajutor. am următoarea problema in asociația ...

buna ziua doresc ajutor.
am următoarea problema in asociația de proprietari:
-președintele nu poate sa mențină funcția conform legii(raspuns primărie);
- administratorul nu are atestat;
- asociația nu mai are cenzor.
eu doresc sa ii dau in judecata ce proceduri trebuie sa întemeiez si daca cunoașteți un avocat vă rog sa mă ajutați
de la primărie am primit un răspuns in care sa cer in instanța nulitatea președintelui de asociație.
Regulamentul forumului nu permite reclama astfel ca nu putem sa va recomandam persoana specializata
Puteti sa faceti solicitare oficiala la baroul local de avocati sau sa parcurgeti tabloul consultantilor de pe forum si daca gasiti persoana specializata ,o puteti contacta prin mesagerie privata
Este foarte dificial sa demarati actiune in instanta care va asigura efort,stres dar nu va garanteaza solutie favorabila
Nu va hazardati sa demarati actiune impotriva persoanei care exercita fara drept legal responsabilitatea de administrator imobile,deoarece veti primi solutie defavorabila dv
Pentru corecta si completa dv informare,anterior oricarui demers studiati responsabil disp L nr 196/2018
Succes !
nu doresc sa schimb administratorul si președintele acre nu are apartament in bloc si a fost ales de comitetul executiv nu de asociație