Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara, Doresc o clarificare: Sunt la pensie din ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara, Doresc o clarificare: Sunt la pensie din 2018. In ...

Buna seara,
Doresc o clarificare:
Sunt la pensie din 2018.
In perioada in care am activat am avut CM - 3 luni inainte de aprilie 2001 si 6 luni CM dupa aprilie 2001.
In decizia de pensie cele 9 luni de CM sunt considerate ca fiind perioade asimilate.
Este corect ?
Se acorda puncte de stabilitate pentru aceasta perioada ?
Multumesc.
Ati primit o parte din raspunsuri aici
www.avocatnet.ro/forum/discu...

Nu mai deschideti mai multe topicuri legate de problema dvs.
Buna ziua D-nul Cornel Vasile,
Puteti raspunde foarte siumplu la ultima mea intrebare:
3 luni de CM inainte de 01.04.2001 si
6 luni de CM dupa 01.04.2001
REPREZINTA PUNCTE DE STABILITATE ?
Multumesc !
Punctele de stabilitate sunt cele obținute în muncă peste 25 de ani.....In carnetul de munca nu se treceau concediile medicale , iar perioada pana la 01.04.2001 nu are nimeni de unde sa stie ca ati fost in concediu medical ..dupa 01.01.2001 figureaza in stagiu de cotizare .
Multumesc !