avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 344 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Card social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Card social

Card social
Pensionat anticipat, are dreptul la card social?
Ultima modificare: Vineri, 29 Martie 2024
blu_angel, utilizator
Cel mai recent răspuns: blu_angel , utilizator 09:06, 30 Martie 2024

Pentru anul 2024, beneficiarii de tichete sociale pe suport electronic pentru alimente şi mese calde vor fi:
a) pensionarii sistemului public de pensii, pensionarii aflaţi în evidenţa caselor de pensii sectoriale şi beneficiarii de drepturi acordate în baza legilor cu caracter special, plătite de casele teritoriale de pensii/casele de pensii sectoriale, ale căror venituri lunare realizate sunt mai mici sau egale cu 2.000 lei;
.....
Mulțumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara. am o rugăminte. sunt pensionat anticipat și primesc ... EuElena67 EuElena67 Buna seara. Am o rugăminte. Sunt pensionata anticipat și primesc suma de 1667. Am dreptul la card social? Va mulțumesc anticipat. (vezi toată discuția)
Eu am depus dosarul de pensie pe 09 august am primit pensia,dar ... Jaetel Jaetel Eu am depus dosarul de pensie pe 09 august am primit pensia,dar nu știu dacă voi primi și cardul pentru vaoucerele cadou. (vezi toată discuția)
Buna ziua, batranii din caminele de batrani beneficiaza de cardul ... mihaiono mihaiono buna ziua batranii din caminele de batrani beneficiaza de cardul social 250? (vezi toată discuția)