Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Card social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Card social

Pensionat anticipat, are dreptul la card social?
blu_angel, utilizator

Pentru anul 2024, beneficiarii de tichete sociale pe suport electronic pentru alimente şi mese calde vor fi:
a) pensionarii sistemului public de pensii, pensionarii aflaţi în evidenţa caselor de pensii sectoriale şi beneficiarii de drepturi acordate în baza legilor cu caracter special, plătite de casele teritoriale de pensii/casele de pensii sectoriale, ale căror venituri lunare realizate sunt mai mici sau egale cu 2.000 lei;
.....
Mulțumesc frumos!