avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Deținem 5000mp într-o parcela prin ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Deținem 5000mp într-o parcela prin sentința civilă, ...

Bună ziua,
Deținem 5000mp într-o parcela prin sentința civilă, Este normal sa ne ceara copie după sentința civilă Cadastristul angajat de primarie care se ocupa de cadastru parcelei respective?
Primăria se ocupa de cadastru
Cel mai recent răspuns: IonCatalin12 , utilizator 17:16, 29 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua, da.
Se poate face ,,șmecheri "...ma refer la strămutare, dacă primăria face cadastru
Dacă da,ce trebuie sa facem sau ce trebuie sa urmărim
Cu stima
Ion Cătălin

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cadastru intabulare cerul cerul Buna ziua! In urma unei succesiuni am in posesie un teren.Nu reusesc sa gasesc aceasta parcela.Este un teren intravilan si mi se pare normal ca sa existe ... (vezi toată discuția)
Schita teren gabitaN gabitaN Buna ziua, am cumparat in 2008 o parcela de teren de 1.500 mp de la o persoana care detinea 2.500 mp teren. In anul 2000 proprietarul vanduse 1000 mp teren la ... (vezi toată discuția)
Nr parcela gresit in contract de vanzare cumparare ThomasT6 ThomasT6 Buna ziua, Revin intr-o pb mai veche. Detin un teren achizitionat in 1997 pe care am construit un spatiu comercial (provizoriu). Pana in vara a functionat in ... (vezi toată discuția)