Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Pot inmatricula o masina pe PFA ?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Pot inmatricula o masina pe PFA ?

1. Buna ziua, am infiintat un PFA si as dorii sa aflu daca pot inmatricula o masina pe PFA ?
2. Ce cheltuieli pot fi deduse pe PFA?
Multumesc si astept cateva raspunsuri.
george-neagu, moderator
Trebuie sa cumpărați masina pe pfa ca s-o puteți inmatricula pe acel pfa și sa deduceti cheltuielile deductibile acolo cu acte doveditoare (facturi, chitanțe, bonuri fiscale tot pe pfa).