Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Se poate pensiona de boala o persoana daca este in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Se poate pensiona de boala o persoana daca este in evidenta de ...

Se poate pensiona de boala o persoana daca este in evidenta de ani de zile cu ASTM BRONSIC? Avand o vechime de 20 de ani in munca?
Multumesc
Nu prea are relevanță că are lucrați 15 ani, sau 20, sau 25 ..........
Condiția este să constate COMISIA de expertiză medicală, că și-a pierdut capacitatea de muncă parțial sau total.

Să întrebe medicul pneumolog dacă la stadiul de astm de care suferă are șanse de a fi încadrată într-un grad de invaliditate.
La comisie are nevoie de REFERAT redactat de medicul pneumolog, plus alte acte medicale din istoricul bolii.
Dapix, utilizator