Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Asociat unic in doua SRL-uri, micro la ambele
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Asociat unic in doua SRL-uri, micro la ambele

Buna seara!
Un actionar unic in doua SRL-uri, micro la ambele societati la 31.12.2023, la care cifra de afaceri insumata nu depaseste 500.000 euro, poate sa ramana micro cu 1.01.2024, la ambele societati sau e obligata sa treaca la una dintre ele la impozit pe profit, odata cu Ordonanta 31/ 28.03.2024?
Multumesc!
george-neagu, moderator
E obligat pana la 15.04.2024 sa aleaga una care ramane micro si cealalta trece la impozit pe profit cu 01.01.2024.