Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pfa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pfa

PFA care plateste impozit in sistem real poate trece la impozitarea la norma de venit? O persoana cu varsa peste 65 ani si cu un grad de handicap poate beneficia de reducerea normei de venit si pentru varsta si pentru handicap?
george-neagu, moderator
poate trece daca codul CAEN al activitatii se regaseste in tabelul de la normele de venit de pe site-ul ANAF.
Daca se regaseste poate trece la norma si are scutire de impozit pentru handicap grav sau accentuat.
Si de reduecerea normei pt varsta pt contributia la CASS si CAS .