Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am downloadat cererea pentru deținerea actelor de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am downloadat cererea pentru deținerea actelor de pensionare ...

Am downloadat cererea oentru de[inerea actelor de pensionare de pe situl CNPP
Am vazut ca trebuie Carnetul de asigurari sociale
Nu am si nu am avut asa ceva niciodata. E obligatoriu ?
Am numai carte de munca
Carnetul de asigurari sociale se refera la agricultura.Daca nu ati avut nicio treaba cu agricultura ,nu detineti asa ceva.Dvs. scrieti doar ceea ce aveti.
Cereti lista de documente de la casa locala de care apartineti.
Unele case cer un document, in plus.
Altele cer un document, in minus.