Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract încheiere autoutilitară . Bună ziua . Avem ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract încheiere autoutilitară . Bună ziua . Avem un contract ...

Contract încheiere autoutilitară .

Bună ziua .
Avem un contract de închiriere pentru o autoutilitară cu un tarif/zi pentru o perioadă definită , contract elaborat de către beneficiar .

Verbal am fost de acord să nu punem la calcul zilele de duminică , când se emite facura , deși autoutilitara rămâne în posesia beneficiarului .

În baza contractului putem pune la calcul și zilele de duminică ?

Mulțumesc anticipat .
daca vorba nu mai inseamna nimic, da, cf contractului, se factureaza toate zilele cat masina e la beneficiar.