Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Retur Serbia utilaje necorespunzatoare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Retur Serbia utilaje necorespunzatoare

Bună ziua !

Am importat din Serbia de la un producator, 3 utilaje pentru industria alimentara.
Din păcate, 2 din ele nu corespund cerintelor din fisa tehnica ( este o achiziție prin PNRR ).
1.Vreau sa le trimit înapoi în Serbia , la producător, pentru a remedia situația.
2. Le aduc din nou în tara,
Pretul echipa.entelor va fi același ca la primul import.
Va rog sa imi spuneți ce acte sunt necesare si ce am de făcut în aceasta situație.
Mulțumesc !
Anda Raducu, utilizator