Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună seara . Referitor la președintele unri ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună seara . Referitor la președintele unri asociații de proprietari.. ...

Bună seara . Referitor la președintele unri asociații de proprietari..
Un presedinte de asociație de proprietari , face spărturi în peretele de pe hol al apartamentului unui proprietar, chipurile pentru o avarie, dar fara sa anunțe proprietarul. Este rugat sa repare la loc peretele, dar refuza de 2 luni. Refuza sa răspundă la mesaje. Ce legi încalcă, , și cum îl pot forta sa se conformeze. Legal.. Este vorba de nesimture. Crasa. Proces? Este practic vorba cred și de o distrugere. Si abuz intrucat refuza sa repună peretele la starea lui inițială.. Mulțumesc frumos.. Seara frumoasa.
Îl puteți reclama la Inspecția în construcții, mai ales dacă e zid de rezistență și pe acolo nu trece nimic din ceea ce ar necesita reparații, la poliție pentru distrugere, la compartimentul de specialitate din cadrul primăriei.
Să știți că peretele proprietarului nu e al proprietarului, e proprietate comună.
Tavanul dumitale e și podeaua vecinului de deasupra etc.
Succes!
eugenoctavian1968, utilizator