Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua !De curând am achiziționat un teren ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua !De curând am achiziționat un teren extravilan care ...

Buna ziua !De curând am achiziționat un teren extravilan care nu are nicio utilitate trasa ,l am cumpărat în ideea de a ne construi o casa acolo permanent .
Avem vecini care deja au construit de multi ani acolo case ,cabane (locuiesc permanent acolo).
Se poate construi fara sa avem probleme ,fara PUZ ?
Am citit despre faptul că putem construi 150 mp că și adăpost agricol ,fara etaj sau subsol .
In extravilan se pot construi doar anexe cu specific agricol, pentru care aveți nevoie de autorizație