Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Se poate opta pentru plata CASS?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Se poate opta pentru plata CASS?

Buna ziua! Imi poate spune cineva va rog care sunt veniturile de natura celor prevăzute la art.155 din Codul fiscal
pentru care nu se datorează CASS și se poate opta pentru plata CASS?
Multumesc!
george-neagu, moderator
pentru toate veniturile de la art 155 se datoreaza CASS daca sunt peste un anumit plafon de6/12/24 de salarii minime . Daca se realizeaza sub plafon se poate opta pt plata CASS .