Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua, sunt functionar public, de curand in urma ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua, sunt functionar public, de curand in urma unui concurs ...

Buna ziua, sunt functionar public, de curand in urma unui concurs am ocupat o alta functie in cadrul aceleeasi institutii pe un grad superior. Ptr a se emite actul administrativ de ocupare a noii functii a trebuit sa imi fac incetarea raportului de serviciu cu acordul partilor. Acum dupa numirea pe noua functie se poate sa solicit reintoarcerea pe vechea functie, care este pe un grad profesional inferior celei actuale? Mentionez ca mutarea a fost facuta cu data de 07.03.2024. Va multumesc!
Nu puteti solicita asa ceva..postul respectiv a devenit vacant si poate fi ocupat numai in urma unui concurs/examen.