Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua. Daca am avut un împrumut de la Provident ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua. Daca am avut un împrumut de la Provident și nu am ...

Buna ziua. Daca am avut un împrumut de la Provident și nu am platit in 2012 o rata de 600 Ron mai pot fi executat silit acum anul acesta?
Buna ziua, puteti fi executatr silit oricand, asta nu inseamna ca ar fi si legal. In orice caz, daca veti fi executat silit, trebuie sa formulati contestatie la executare in termen de 15 zile de la data primirii primelor acte de executare si sa invocati prescriptia, altfel executarea silita chiar nelegala merge mai departe si mai tarziu nu o veti mai putea contesta.
Buna ziua,

Pe cale de contestatie la executare, solicitati anularea actelor de executare silita, invocand prescriptia executarii silite, solicitand, totodata, cheltuieli de judecata reprezentate de onorariu de avocat.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat