Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Achiziție software extracomunitar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Achiziție software extracomunitar

Bună seara!
In cazul achizițiilor extra comunitare de software, pentru un SRL neplătitor de TVA in țară (avem și Cod TVA intra comunitar) cum se vor achita aceste achiziții? Ce CIF se va folosi?

george-neagu, moderator
se va folosi codul de neplatitor de tva ( si se plateste tva in romania ) prin Declaratia 301.
Mulțumesc pentru răspunsul prompt!

Grama Cornel - Consultant fiscal a scris:

se va folosi codul de neplatitor de tva ( si se plateste tva in romania ) prin Declaratia 301.