Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil - contract perioada determinata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil - contract perioada determinata

Buna ziua. In prezent sunt in concediu crestere copil pana in luna iunie 2025. Inainte de asta am avut contract de munca pe perioada determinata, valabil pana la data de 31.12.2024, dar a fost suspendat cand am intrat in CCC. Cand voi putea reincepe munca, dupa luna iunie 2025, fostul angajator are sau nu obligatia sa ma primeasca inapoi pt 6 luni (ca in cazul contractului pe perioada nedeterminata)?
Multumesc anticipat.
Iulia Z
Iulia Zaharia, utilizator
C.i.m va inceta de drept la data de 31.12.2024, chiar daca sunteti in CCC.
Multumesc pentru raspuns.
O zi frumoasa.