avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu crestere copil - contract perioada determinata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu crestere copil - contract perioada determinata

Buna ziua. In prezent sunt in concediu crestere copil pana in luna iunie 2025. Inainte de asta am avut contract de munca pe perioada determinata, valabil pana la data de 31.12.2024, dar a fost suspendat cand am intrat in CCC. Cand voi putea reincepe munca, dupa luna iunie 2025, fostul angajator are sau nu obligatia sa ma primeasca inapoi pt 6 luni (ca in cazul contractului pe perioada nedeterminata)?
Multumesc anticipat.
Iulia Z
Ultima modificare: Luni, 8 Aprilie 2024
Iulia Zaharia, utilizator
Cel mai recent răspuns: Iulia Zaharia , utilizator 17:42, 8 Aprilie 2024
C.i.m va inceta de drept la data de 31.12.2024, chiar daca sunteti in CCC.
Multumesc pentru raspuns.
O zi frumoasa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu,indemnizatie copil cu jumatate de norma maria85maria maria85maria Buna ziua! Va rog,cineva sa ma ajute.Sunt angajata din 01.03.2012 cu jumatate de norma ,salarul brut de 420 lei.Am ramas gravida in 25.08.2012.Este posibil sa ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, dacă în ultimele 24 de luni am avut contract de ... bianca.stan bianca.stan Bună ziua, dacă în ultimele 24 de luni am avut contract de munca fără întrerupere, perioada nedeterminata, însă în ultimele 7 luni + următoarele 12 ... (vezi toată discuția)
Incheiere contract individual de munca lia19 lia19 Exista urmatoarea situatie: 1.Salariata este angajata de la 01.01.2010-31.03.2010 cu contract individual (3 luni) 2.I se face un nou contract ... (vezi toată discuția)