avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara! Un bărbat este arestat preventiv 30 de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara! Un bărbat este arestat preventiv 30 de zile pentru ...

Bună seara!
Un bărbat este arestat preventiv 30 de zile pentru viol asupra unei minore și după 6 zile este liber fără ca victima să fie anunțată. Este normal așa ceva? Ce masuri poate lua victima? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:32, 8 Aprilie 2024
Victima nu are ce masuri sa ia.
Ar fi bine sa apeleze la avocat ca sa vada despre ce este vorba.
Este posibil sa nu fie probe suficiente sau sa fie probe îndoielnice...
Avocatul victimei o poate informa după ce studiază dosarul penal și sa vada ce este de făcut în concret.
Cred ca va avea nevoie de avocat foarte bun din moment ce procurorii au dat greș indiferent de motive.

București 2024
Ultima modificare: Luni, 8 Aprilie 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acuzat de viol j4rry j4rry Buna ziua. Am un frate care ..inca nu stiu ce sa intamplat dar va spun in mare.... pe data de 28 decembrie am primit un telefon de la Tribunalul din Husi ... (vezi toată discuția)
Masura abuziva de arest preventiv si control judiciar fara dovezi/probe directe. Giannyxs Giannyxs Buna ziua, ma numesc P G, sunt cadru militar activ, in data 13 mai 2018 am fost acuzat de loviri si alte violente ca apoi sa fiu acuzat de viol, dosarul fiind ... (vezi toată discuția)
Bună seara. soțul meu este victima unui dosar fabricat. este ... emilyB emilyB Bună seara. Soțul meu este victima unui dosar fabricat. Este în arest preventiv, 60 de zile pe urmărirea penală, acum trimis în judecată și menținută ... (vezi toată discuția)