Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara! Un bărbat este arestat preventiv 30 de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara! Un bărbat este arestat preventiv 30 de zile pentru ...

Bună seara!
Un bărbat este arestat preventiv 30 de zile pentru viol asupra unei minore și după 6 zile este liber fără ca victima să fie anunțată. Este normal așa ceva? Ce masuri poate lua victima? Mulțumesc
Victima nu are ce masuri sa ia.
Ar fi bine sa apeleze la avocat ca sa vada despre ce este vorba.
Este posibil sa nu fie probe suficiente sau sa fie probe îndoielnice...
Avocatul victimei o poate informa după ce studiază dosarul penal și sa vada ce este de făcut în concret.
Cred ca va avea nevoie de avocat foarte bun din moment ce procurorii au dat greș indiferent de motive.

București 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat