Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara!Am avut un proces de partaj.S-a facut o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara!Am avut un proces de partaj.S-a facut o expertiza ...

Buna seara!Am avut un proces de partaj.S-a facut o expertiza cadastrala la terenuri intravilane si extravilane.L-unul din terenuri s-a gresit numarul lotului doar pe desen.in dispozitivul hotararii este bine.Trebuie sa fac cerere de eroare materiala sa se modifice desenul sau e suficient ca s-a scris bine in dispozitivul hotararii?
E în regulă dacă numărul lotului e trecut corect în dispozitivul hotărârii.
Multumesc!