Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. Vecinul are ...

Buna ziua, va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. Vecinul are un sopru care este partial amplasat pe terenul meu, nu vrea sa il demoleze, politia locala mi-a spus ca trebuie sa ma adresez instantei. Stiu ca trebuie sa ii trimit o notificare inainte, dar nu stiu ce trebuie sa contina exact si daca pot sa o scriu eu? El nu il va demola, fiindca mi-a spus deja, iar eu voi deschide apoi actiunea in instanta. Multumesc pt orice informatie!
In notificare il anuntati sa-si demoleze sopronul pana la data de ... (o data rezonabila), urmand ca ulterior sa va adresati instantei daca nu va efectua demolarea. Notificarea o trimiteti prin posta cu confirmare de primire.