Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Avem o problema importanta; la parterul blocului ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Avem o problema importanta; la parterul blocului nostru, in centru ...

Avem o problema importanta; la parterul blocului nostru, in centru Bucurestiului, se organizeaza in weekend un targ ambulant, de catre o societate care nu are contract de inchiriere cu Asociatia blocului si cu toate astea incaseaza chirii de la expozanti a caror masure sant amplasate abuziv, blocand accesul locatarilor in scarile blocului producand disconfort si creind un risc major in casus aparitiei unei siyuatii de forte majora, prin strangulated caillou de acces.
Asociatia a depus plangeri la Politie, a cerut un ordin de evacuare, dar nu se intampla nimic...Ce se mai poate face, ca noi sa avem in sfarsit liniste ??
Ca membri ai asociatiei, indepartati dvs. acele tarabe care va obstructioneaza accesul. Sa cheme politia, daca nu le convine.