avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 374 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarare venituri prin declaratia unica fara PFA Cum ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarare venituri prin declaratia unica fara PFA Cum as putea?

Decalarare venituri prin declaratia unica fara PFA
Cum as putea sa declar veniturile obtinute din freelancing in anul 2023 fara pfa (pentru ca nu am putut sa-mi fac, nu am nimic care sa-mi justifice experienta). as putea sa le trec la venituri din activitati independente sau alte venituri ? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: alex92alex , utilizator 19:39, 9 Aprilie 2024
Le treceti la venituri din alte surse.
din strainatate si apoi din alte surse? multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarare venituri din freelancing buna! cum declaram veniturile ... Andy31 Andy31 Declarare venituri din Freelancing Buna! Cum declaram veniturile din freelancing? Este necesara PF/SC sau exista formulare pentru persoane fizice? Daca ... (vezi toată discuția)
Procedură fiscală freelancing utilizatornou2017 utilizatornou2017 Bună ziua, Care este procedura fiscală din România pentru declararea veniturilor din freelancing pe platforme online precum Elance, Upwork, etc? ... (vezi toată discuția)
Mi-am înființat pfa-ul acum o lună dar încă nu am nicio activitate. trebuia să depun ceva la anaf imediat după înființare? the_tycoon the_tycoon Bună ziua, Mi-am înființat PFA-ul acum o lună, încă nu am nicio activitate, întrebarea e trebuia să mai depun ceva obligatoriu la Anaf imediat dupa ... (vezi toată discuția)