Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Salut cineva a clonat site ul sri ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Salut cineva a clonat site ul sri ...

Salut cineva a clonat site ul sri si
a batjocorit institutia ce va risca aceasta persoana?
VladP, administrator
Va fi condamnat pentru infractiunea de savarsire de glume indoielnice si lipsire de umor. Ca urmare a condamnarii va fi obligat sa asculte bancuri proaste, spuse fara nici un fel de talent, de un batran securist care a lucrat zeci de ani in Directia a V-a dar s-a pensionat din SRI.
Adalbert Gabriel Gazdovici, Avocat
vor face investigatii , in general in vor cauta?
benjaminflim, utilizator

benjaminflim a scris:
vor face investigatii , in general in vor cauta?

De ce sa-l caute? Nu e nici o infractiune la mijloc, nu suntem in Rusia sau Coreea de Nord unde poti fi condamnat pentru o astfel de gluma infantila. Asa zisa clona a siteului SRI nu continea informatii false sau chestiuni cat de cat credibile fiind in mod evident o parodie (foarte, foarte proasta, dar parodie). In plus, ma indoiesc ca cel care a facut gluma are mult peste 10 ani asa ca oricum pedepsa maxima care i se poate aplica e de 6 luni fara McDonalds, Playstation si calculator + curatenie saptamanala in camera si dus gunoiul zilnic.
nebuni oameni de ce cineva ar face asta si a pus 2 poze indecente in locul celor originale si a modificat cateva texte am vazut ca sri a sters comentariul baiatului de pe pagina lor de facebook , probabil are gand rau pe ei