Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună ziua, Am comandat ghete pe un site din China și ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună ziua, Am comandat ghete pe un site din China și am primit ...

Bună ziua,
Am comandat ghete pe un site din China și am primit pantofi de unică folosință prin Fan Curier Internațional. Care e procedura de recuperare a banilor și dacă avem legi de protecție a consumatorului care sunt active între China și România. Mulțumesc.
Nu avem legislație prin care consumatorul să fie protejat în urma unei înșelăciuni comerciale în relația cu China. Singura soluție este să rezolvați situația cu comerciantul chinez.
Mulțumesc frumos.